21. 9. 2022

Na 2. kolo Poháru přijíždí do Mostu Vlašim

21. 9. 2022

Na 2. kolo Poháru přijíždí do Mostu Vlašim

Most ve středu od 16:30 hodin nastoupí ve 2. kole Poháru FAČR proti druholigovému celku FC Sellier & Bellot Vlašim.

Po červencovém vítězství v Lounech a srpnovém vítězství doma s Admirou nastoupí dnes hráči FK Baník Most-Souš už do třetího pohárového zápasu letošní sezóny, tentokrát v rámci 2. kola Poháru FAČR (MOL Cupu), kde se utkají o postup do osmifinále. Soupeřem nám bude druholigový celek FC Vlašim, který se aktuálně nachází na posledním místě své soutěže, stejně jako Most. Vlašim v Poháru odehrála zatím jediné utkání, a to velmi vydařené, v souboji s divizní Libiší vyhrála jasně a vysoko 9:1.

Most přešel postupně z předkola přes Louny, kde jsme skoro v rámci generálky na sezónu vyhráli 2:0 a dokonce ještě neproměnili penaltu. Následně už v 1. kole poháru jsme doma porazili FK Admiru Praha 2:1, branky dávali ve druhém poločase Tobiáš Svoboda a Jan Skurovec z penalty.

V ligových soutěžích nezačaly oba kluby nijak slavně. Vlašim čekala na první vítězství šest zápasů, aby v 7. kole porazila Prostějov vysoko 6:1 a naposled teď v neděli porazila doma i Slavii Praha B. Nejlepším střelcem týmu je doposud Jan Suchan s 5 brankami, odchovanec příbramského fotbalu. Vlašim v minulé sezóně skončila na svém nejlepším historickém umístění, když se ze 2. místa tabulky Fotbalové národní ligy zúčastnila baráže o postup do nejvyšší soutěže proti FK Teplice. Klub byl založen v roce 1922. V roce 2009 Vlašim postoupila do 2. ligy, ve které setrvává doposud, v posledních 5 sezónách se posunula do přední poloviny tabulky, nejlepšími umístěními bylo 2. místo v roce 2022 a 4. místo v roce 2017.

Foto: Ondřej Novický v pohárovém utkání proti Admiře