informace o klubu

o klubu

FK Baník Most-Souš je fotbalový klub, založený v roce 2020, který navázal na předchozí činnost fotbalových klubů Mostecký FK a FK Baník Souš. Díky přetrvávajícím finančním obtížím se na jaře 2020 oba subjekty spojily a společně se snaží mostecký fotbal vrátit do popředí českého sportu. Klub je díky finanční podpoře Statutárního města Most zaměřen především na výchovu mládeže a umožnění odchovancům zahájení kariéry v dospělém fotbale ve vlastním A-mužstvu.

Někdejší FK Baník Most 1909 zažil nejslavnější období v letech 2005 - 2008, kdy působil v české nejvyšší soutěži (Gambrinus liga), postupně však klub ze stadionu Josefa Masopusta uvadal a po několika sestupech a transformacích klesnul až do úrovně krajského přeboru. FK Baník Souš ve svém areálu působil léta ve stínu hlavního mosteckého fotbalového proudu, nicméně v poslední éře reprezentoval město Most ve vyšší souteži, české Divizi B.

Nový fotbalový subjekt FK Baník Most - Souš chce odkazovat na úspěchy mosteckého fotbalu, a těžit z ukončení konkurenčních bojů na území jednoho města, především v oblasti výchovy mládeže. Zejména však vrací oblíbené jméno "Baník", které je mosteckou fotbalovou veřejností přijímáno za své. Cílem klubu je dlouhodobá udržitelnost fotbalového působení ve městě, která bude stavět na práci s mládeží, dále vysoké ambice A-mužstva ovšem postavené na dlouhodobé ekonomické stabilitě.


Název

FK Baník Most-Souš, s.r.o.
FK Baník Most-Souš mládež, z.s. (spolek mládeže)

Adresa (doručovací)

Svatopluka Čecha 275/1, 434 01 Most

Adresa (oficiální, fakturační)

U Rybníka 151, 434 01 Most

IČO:

090 53 476 (s.r.o.)
092 03 958 (spolek mládeže)

ID FAČR

4250401 (s.r.o.)
4250411 (spolek mládeže)

Datová schránka

asmu9bq (s.r.o.)
r4ncw4d (spolek mládeže)

Příspěvkový účet

123-1857800247/0100 (příspěvkový)

Klubové účty

123-1850750267/0100 (s.r.o.)
123-1851520287/0100 (spolek)

E-mail

info@fkbms.cz

Stadion FSJM

Svatopluka Čecha 275/1, Most

Areál Souš

Zdeňka Fibicha 282, Most

Areál Albrechtická

Albrechtická 1076/28, Most

Areál Čepirohy

U Hřiště 82, Most-Čepirohy

Rok založení

2020

Barvy klubu

modrá, zelená - černá, bílá

Značka výstroje

Nike

Počet týmů

18 (2x muži, 3x dorost, 5x žáci, 6x přípravky, 2x ženy)
management klubu

management

Mgr. Jan Skýpala

jednatel

skypala@fkbms.cz 606 621 337

Petr Černý

sekretář

cerny.cernoch@seznam.cz 739 680 998

Monika Lantorová

ekonomka

lantorova.monika@seznam.cz 602 310 622

Zdeněk Kopas

sekretář mládeže

kopas13@seznam.cz

tréninkové areály

areály

Fotbalový stadion Josefa Masopusta

Areál Albrechtická

Areál Čepirohy

Areál souš

týmy baníku

týmy

Muži

A-mužstvo působí po postupu v roce 2022 v soutěži České fotbalové ligy ČFL), tedy třetí nejvyšší soutěži v České republice. Cílem A-mužstva je především adekvátní reprezentace města v republikových soutěžích a zároveň možnost startu pro mladé hráče, ideálně odchovance klubu. Koncept staví na vysoké úrovni trénovanosti vhodné pro další posun v kariéře. Juniorka působí působí v Krajském přeboru, hodlá vystupovat především jako tým U23 a nabídnout tak zajímavý start v kategorii dospělých pro mladé hráče.

Ženské týmy

Mostecký fotbal se přihlásil k rozvoji ženského a dívčího fotbalu. V současnosti klub organizuje tři družstva dívek a hodlá postavit celou strukturu ženského oddělení s cílem účasti ve vyšších soutěží České republiky.

Dorostenci

Dorostenecké týmy působí v divizní soutěži na republikové úrovni soutěží. Cílem je návrat na úroveň České dorostenecké ligy (2. ligy) a ve spojení se středoškolským vzděláváním nabízet adekvátní tréninkový i zápasový program pro hráče z celého Ústeckého kraje se zájmem o aktivní fotbalovou činnost s výhledem na úspěšnou kariéru v dospělém fotbale. Spolupracující střední školy ve městě Most spolupracují s klubem na uvolnění pro dopolední tréninky, kterým uzpůsobují i školní rozvrh hodin.

Žáci

V rámci statutu Sportovního střediska mládeže (SpSM) působí klub na úrovni žákovských kategorií ve spolupráci s dvěma základními školami, na které mohou hráči docházet k doplňkovým pohybovým tréninkům zasazené před začátek nebo na konec vyučování. V žákovské kategorie chce klub naplnit koncepci vyváženého přístupu ke školní docházce a aktivního rozvoje fotbalového koníčku. Hráči Mostu jsou pravidelně členy krajských výběrů Ústeckého kraje.

Přípravky

Nový FK Baník Most - Souš sjednocuje činnost dříve dvou fotbalových školiček pro nejmenší. Děti získají možnost startu své fotbalové kariéry v populárním areálu Souš a dále mohou postupovat výkonnostním směrem nebo rovněž volnočasovým. Klub má za cíl, aby fotbal vytvářel dětem a jejich rodinám a prostředek k životnímu stylu naplněnému sportováním bez ohledu na výkonnostní prvek standardizovaného tréninku.

kopej za baník

přidej se k nám