Áčko v neděli od 17:00 hraje v Lounech o postup do ČFL

A-tým
12. 6. 2022

A-mužstvu stačí jeden poslední bod ke stvrzení postupu do ČFL, pokusí se jej vybojovat již dnes večer v Lounech.

Poslední dva zápasy zbývají dohrát v letošní sezóně Divize B, ve které mostecký Baník drží čelo tabulky již od 17. kola, tedy od poloviny března. Celou sezónu však svádí souboj na dálku s dalším postupovým aspirantem, kterým jsou FK Neratovice a v závěsu ambice neskrýval ani třetí Arsenal Česká Lípa. Skupina B je ze všech českých divizí ta nejvyrovnanější, kluby na čele tabulky nikdy nedělilo od sebe více jak 5 bodů. Pokud v neděli večer náš Baník dokáže neprohrát na hřišti v Lounech, může začít slavit, neboť s Neratovicemi má lepší bilanci vzájemných zápasů.

Právě 3. kolo soutěže v polovině srpna napovědělo o mnohém, souboj Mostu s Neratovicemi měl na Souši celkem jasný průběh, vyhráli jsme 3:0, po dvou gólech Novického a Kopty a šli poprvé do čela tabulky. Podzim jsme však neměli nijak zvlášť oslnivý, doma jsme ztráceli body. Už v prvním kole proti SK Štětí jsme srovnali na 1:1 až minutu před koncem. Remizovali jsme na Aritmě, prohráli na Kladně, v Českém Brodě, a trochu senzačně i doma s Ostrovem. Naopak se nám na podzim povedlo infarktové derby s FC Chomutov, kdy jsme skoro celý zápas prohrávali, srovnali až čtvrthodiny před koncem a o výhře 4:1 rozhodli skoro až v nastavení. Závěr podzimu jsme dohrávali až s pětibodovým odstupem za Neratovicemi. Ovšem poslední dvě zvládnutá podzimní kola nás dostala zpět do hry. Baník vyhrál na Meteoru a s odstupem díky koronavirové karanténě soupeře až v polovině listopadu porazili doma FK Louny těsně a bojovně 1:0.

Zimovali jsme na druhém místě s dvoubodovým odstupem a ani zápasy zimní přípravy nepřinášely herní pohodu. Most zvolil těžkou přípravu, vesměs pouze s kluby ČFL a střetl se například se Sokolovem, FK Ústí nad Labem (2. liga), Admirou, Hostouní, Motorletem nebo sparťanským extraligovým dorostem. Březnová generálka doma s Rokycany, kde jsme prohráli první poločas jasně 0:3 přinesla doslova rozčarování před startem jarních odvet.

Vstup do jara nám však vyšel, tým dokázal těsnými výsledky (pokaždé 1:0) vyhrát ve Štetí a doma s Březovou. Naopak Neratovice zaváhaly na Kladně, kde prohrály 1:3. Do vzájemného souboje ve třetím jarním kole tak šel Most už z prvního místa a stačilo mu v Neratovicích na stadionu v Masarykově ulici remizovat 1:1. V paměti všem utkvěla jasná šance Michala Nguyena v 89. minutě, kdy zblízka neprostřelil neratovického brankáře Malinu. Most tak udržel čelo tabulky a rozjely se typické jarní dostihy. Neratovice dále klopýtly proti Českému Brodu, Most ale nedokázal vyhrát v Brandýse. Neratovice neudržely dvoubrankové vedení v Lounech, Most však doma prohrál s Kladnem. Z nervózní situace na čele tabulky tedy začal těžit třetí v řadě. Arsenal Česká Lípa do té doby na jaře prohrál jediný zápas - v Mostě 0:5 - a po několika sériích výher se dotáhl na dvou a čtyřbodový odstup k oběma lídrům tabulky.

Sezóna měla další zlom v polovině května. Neratovice prohrály ve Štětí 0:3, Most však klopýtl v Ostrově, kde pouze remizoval 0:0. Česká Lípa mezitím dvakrát za sebou nevyužila domácího prostředí a prohrála doma s Louny 0:3 a následně remizovala doma se Štětím 3:3, čímž byla přinucena mírně ochladit roli černého koně. Most v mezidobí zvládl také derby v Chomutově těsnou výhrou 3:2 a porazil doma Český Brod jasně 3:0. Další vývoj dospěl k prohře Neratovic na hřišti Aritmy tři kola před koncem, tedy minulý víkend. Most tak konečně na čele odskočil na 5-bodový náskok, ačkoliv se doma s Meteorem natrápil až dost. Dvakrát vedl a dvakrát vedení ztratil, o vítězství 3:2 rozhodla až vítězná branka Marka Opluštila 12 minut před koncem.

Díky tomu může Baník Most-Souš dnes večer v Lounech získat celkové prvenství v Divizi B. Pokud dokáže alespoň remizovat v Lounech a získat tak 1 poslední nutný bod, mostecký fotbal tak po 6 letech postoupí zpět do třetího patra českého fotbalu (ČFL).

Utkání v Lounech se hraje v neděli od 17:00 hodin.