19. 4. 2024

A-Mužstvo jede do Chlumce, ženy na stadionu proti Mladé Boleslavi

19. 4. 2024

A-Mužstvo jede do Chlumce, ženy na stadionu proti Mladé Boleslavi

Sezóna vstupuje do své poslední čtvrtiny a A-mužstvo se pokusí o setrvání kontaktu se špičkou soutěže nedělním zápasem v Chlumci nad Cidlinou.

A-tým Baníku ve 22. kole ČFL zajíždí v neděli na hřiště FK Chlumce nad Cidlinou a pokusí se napravit bodové ztráty z posledních dvou domácích zápasů. V soutěži máme stále šanci udržet kontakt se špičkou a hrát u umístění v Top 4. Trenér Miloš Sazima má k dispozici kompletní hráčský kádr, do tréninku se zapojil i Rudolf Novák, který však do zápasu zatím připraven nebude. A-mužstvo na jaře zatím získalo v 7 zápasech 12 bodů a do nedělního zápasu tak bude vstupovat ze 4. místa tabulky jako favorit. Utkání v Chlumci nad Cidlinou bude jistě speciální pro našeho trenéra, který zde v minulých dvou sezónách úspěšně působil. FK Chlumec nyní čeká již tři zápasy na bodový zisk, naposled prohrál 1:5 v Živanicích, předtím si doma neporadil s Pardubicemi B (prohra 1:2) a jeden týden dříve padl i na hřišti favorita soutěže FK Ústí nad Labem po výsledku 2:4.

V dalším víkendovém zápase nastoupí na domácím stadionu náš ženský tým vedený trenérem Davidem Novákem proti Sportingu Mladá Boleslav. Hrát se bude v neděli od 14:00 na stadionu FSJM. Vstup do jarní části nám bohužel nevyšel úplně podle představ a po dvou bodových ztrátách jsme přišli o kontakt s čelem tabulky ženské Divize A, kde probíhá souboj o postup mezi TJ Hrádkem a FC Jílovém. Právě v Jílovém naše holky před dvěma týdny prohrály 0:4. Sporting Mladá Boleslav je týmem z druhé poloviny tabulky, proto se očekává vítězství našich barev a posílení pozice na třetím místě tabulky.

Dorostenci se v sobotu na Souši utkají proti FK Neratovícím. Jak U19, tak U17 bude v zápasech jasným favoritem, po těžkých zápasech s kluby z čela tabulky bude Most tentokrát opět favoritem a může posíli pozice v Top 5 tabulky dorostenecké divize.

Velmi dobrá utkání mají za sebou žákovské celky U15 a U14. Na jaře zatím oba tým ani jednou neprohrály, naposledy si poradily i z výše postavenou Viktorkou Žižkov. V zápasech proti Litvínovu ta budeme jasným favoritem, ačkoliv derby zápasy bývají ošemetné. Žáci U15 v týdnu odehráli sparingové utkání s reprezentační Akademií RFA, ve čtvrtek na Souši bylo takové utkání nad naše síly (logicky) a prohráli jsme 0:7. Žáci U14 v úterý postoupili přes Tatran Kadaň do čtvrtfinále poháru ÚKFS. Takže jarní zápasový program je dle tradice nabitější.

Přípravky vstupují do krajské přeborové soutěže. V satelitních turnají se v sobotu představí naše starší přípravky U11 a U10 v Litoměřicích. V neděli pak zase naše mladší přípravky U9 a U8 v Teplicích.

Krajské žákovské týmy bojují v popředí soutěže okresního přeboru OFS Teplice, starší U15 bude hájit 4. pozici proti aktuálně osmé FK Rtyni. Mladší krajskou U13 čeká utkání na Albrechtické proti Proboštovu, který ze druhého místa útočí na čelo tabulky, které drží Baník Modlany.

Závěrem připomeňme nedělní utkání dorostenek WU18 v Mělníku.

Víkendový program družstev Baníku Most-Souš (20.4. - 21.4.)
AM vs. FK Chlumec nad Cidlinou (neděle 10:15, Chlumec)
BM vs. SK Brná (sobota 17:00, Brná)
U19 vs. FK Neratovice-Byškovice (sobota 10:00, Souš)
U17 vs. FK Neratovice-Byškovice (sobota 12:15, Souš)