Mládež

Mládež
7. 5. 2024

Dorostenky zahájí ve středu na Souši derby týden proti FK Teplice

Celkem 4 zápasy odehrajeme tento týden proti klubu FK Teplice, derby týden zahájí ve středu dorostenky od 13:30 na Souši v rámci zápasu 2. ligy dorostenek.

Mostecké holky - dorostenky prožívají velmi dobrou jarní část, po nedělní výhře na hřišti ABC Braník si připsali již sedmou výhru v řadě. V tabulkově sousedském zápase páteho celku se šestým rozhodovaly v Praze - Braníku branky Renáty Kotulové a Simony Váchové o celkové výhře 3:1. Ve středu se holkám do cesty postaví náš regionální rival FK Teplice. Zajímavosti utkání přispívá fakt, že v případě vítězství se mostečanky mohou na svého soupeře bodově dotáhnout a vyšvihnout se tak až na třetí příčku tabulky 2. ligy dorostenek. V první sezóně v historii našeho klubu v této soutěži jde jistě o mimořádný počin skvělé party dívek, která dává nové základy ženského fotbalu v Baníku Most-Souš.

Sportovní forma soupeřek z Teplic je rovněž mimořádná, na jaře zatím všechny zápasy vyhrály, včetně rozstřelového vítězství po remíze se Spartou Praha. Poslední víkend dorostenky FK Teplice zvítězili na Dukle Praha B 4:1 a netají se postupovým přáním, za kterým však letos mašírují holky z Českých Budějovic, které si vybudovaly již jasný 9-bodový náskok na druhou Spartu Praha B.

Mostecké dorostenky vedené oblíbeným trenérem Karlem Giampaolim těží především z velmi dobrého kolektivu, kterému pomohlo vydařené březnové soustředění ve Spořicích. Úspěšné jaro odstartovala mimořádná výhra 9:1 s dlouhodobým rivalem SK Roudnice nad Labem. Do té doby hrál Most s Roudnicí spíše vyrovnané zápasy a na podzim dokonce na hřišti v Hrobcích prohrál 1:3.
Na jaře však posléze následovaly velké výhry v Praze na Bohemians nebo doma s Duklou Praha B.

Mimořádný zájem o středeční zápas proti FK Teplice v rámci 22. kola 2. ligy dorostenek pomohl přesunu zápasu do areálu na Souši, který je domovským tréninkovým místem ženských a dívčích týmů našeho klubu.

Trenér družstva WU18 Karel Giampaoli se na utkání těší, neboť se dle jeho slov setkají týmy s aktuálně velmi dobrou sportovní formou: "Podobně jako FK Teplice i naše holky na jaře dokázaly většinu zápasu vítězit, tak věřím, že nám to vydrží i do středečního zápasu." Od zápasu trenér očekává i mnoho emocí: "Ano, utkání bude zřejmě více emotivní, neboť mezi oběma kluby mírně roste konkurence, na podzim si myslím, že jsme v zápase proti FK Teplice prohráli hodně nešťastně až v samotném závěru, holky tehdy měly skutečně slzičky v očích. Věřím však, že se dokážeme dobře připravit a udržet koncentraci po celý zápas."
Zápas se přesunul na hřiště na Souši, které má lepší zázemí jak pro hráčky, tak i pro diváky: "Vzešlo to na přání hráček, které mě kontaktovaly se zájmem hrát tento zápas na Souši, nakonec se to povedlo a myslím, že to bude pro fotbal dobře." Ve sváteční středu to může být vhodný moment, aby utkání dorostenek navštívila i širší veřejnost, která by mohla dorazit se podívat jednou za čas na dívčí fotbal. "Jedná se o zápas s tradičím soupeřem, kterému určitě nebude chybět atmosféra. Myslím si skutečně, že diváci by se právě na tento zápas mohli opravdu přijít podívat. Nákupní centra budou tuto středu zavřená, fotbal by mohl dostat šanci." dodává trenér Karel Giampaoli.

Zápas má výkop ve 13:30 hodin na Souši, hraje se 2x 45 minut.

Středeční zápas dorostenek proti FK Teplice zahajuje celou sérii zápasů se soupeřem FK Teplice, které se vlivem náhody sešly v jednom květnovém týdnu. V sobotu dopoledne odehrajeme i vzájemné utkání dorostenců, v Teplicích v areálu Anger. V sobotu odpoledne pak derby týden zakončí očekávaný zápas A-mužstva proti FK Teplice B od 15:00 hodin na stadionu FSJM.

FK Baník Most-Souš WU18 - FK Teplice WU18
středa 8.5.2024, výkop ve 13:30 na Souši